0

Mokra posadzka z płytek ceramicznych w łazience, staje się bardzo niebezpiecznym miejscem, tworzącym ryzyko poślizgnięcia się i upadku. Dlatego niezwykle popularnym rozwiązaniem jest od lat chodniczek łazienkowy.

chodniczek łazienkowy

Bezpieczne i przyjemne wyjście spod prysznica czy z kąpieli z wanny, zabezpieczenie podłogi przed zachlapaniem a także uszkodzeniem, ochrona przed poślizgnięciem oraz upadkiem czy w końcu dodanie uroku wnętrzu łazienki, to zadania, jakie musi spełniać chodniczek łazienkowy. Wyroby tego rodzaju oferowane są również w sklepie dywany-za-grosze.pl, w dziale dywaniki łazienkowe. To produkty sprzedawane w różnych rozmiarach, co pozwala je idealnie dopasować do wielkości posiadanej łazienki. Rekomendowane dywaniki antypoślizgowe wykonane są z włókna poliestrowego, wytrzymałego na wilgoć i działanie wysokiej temperatury. Nie ulegają również deformacji pod wpływem intensywnego, codziennego użytkowania. Oferowane są w różnym wzornictwie i pastelowej kolorystyce. Posiadają spód, który zapobiega ich przesuwaniu się po powierzchni podłogi. Warto zwrócić uwagę na łazienkowy dywanik Chenille w kolorze miętowym. Wyrób ten ma długie i bardzo miękkie runo, co sprawia, że z przyjemnością stawia się na niego bose stopy, zaraz po wyjściu spod prysznica lub z wanny. Ten chodniczek łazienkowy został bardzo starannie wykończony, dzięki czemu jego brzegi nie będą się strzępić. Można go swobodnie prać w pralce automatycznej z użyciem delikatnych detergentów. Ten łazienkowy dywanik sprawi, że łazienka zyska przytulny charakter i stanie się bardziej komfortowa oraz bezpieczna.

Chodniczek łazienkowy- pełna wygoda i ochrona

Dla wielu osób, niezbędnym wyposażeniem łazienki jest dywanik łazienkowy pod kabinę prysznicową. Spełnia dwie ważne funkcje. Po pierwsze gromadzi się na nim woda, która może spływać po ściankach prysznica lub z ciała osoby wychodzącej z kabiny. Po drugie stanowi zabezpieczenie przed stawaniem na mokrej podłodze, co może grozić poślizgnięciem i upadkiem użytkownika. Najlepszym przykładem tego rodzaju produktu może być czarny dywanik Chenille. Gęste oraz długie włókna tego wyrobu nie tylko świetnie chłoną wodę, ale również są bardzo delikatne i przyjemne w dotyku. Oferowany dywanik łazienkowy szybko wysycha. Wykonany jest z włókien syntetycznych, więc woda znika z jego powierzchni w krótkim czasie. Może być prany po każdorazowym użyciu i na pewno w żaden sposób nie wpłynie to na jego jakość. Pozostanie w doskonałym stanie przez długi czas. Wartym zainteresowania produktem jest również elegancki dywanik łazienkowy Soft Coral. Chociaż ma dużo niższe runo niż poprzednie dywaniki antypoślizgowe, to jednak bardzo dobrze spełnia swoją funkcję. Został zrobiony z pianki poliuretanowej z pamięcią kształtu, którą pokryto miłą w dotyku tkaniną. Pionowe przeszycia sprawiają, że ten dywanik antypoślizgowy do łazienki idealnie przylega do powierzchni podłoża i stanowi dobrą od niego izolację. Utrzymany w kolorze jasno szarym, łatwo wkomponuje się w nowoczesną, ale również klasyczną stylizację wnętrza łazienki.

Podobne artykuły:

Antypoślizgowe dywaniki pod prysznic,- ochrona i styl w jednym!

Bezpieczeństwo i design - wyjątkowe dywaniki antypoślizgowe

Chodniczek łazienkowy ma wiele zadań do wykonania. Powinien skutecznie pochłaniać nadmiar wilgoci, izolować stopy od kontaktu z podłogą, chronić użytkownika przed upadkiem i zdobić wnętrze łazienki.