0

Poznając najpopularniejsze rodzaje dywanów można spośród nich wybrać produkt dopasowany do indywidualnych preferencji i oczekiwań danej osoby. W sprzedaży dostępne są popularne włochacze, jak również dywany akrylowe czy ekskluzywne dywany wełniane.

DYWAN SKANDYNAWSKI FARASHE PATCHWORK

Dywany mogą różnić się od siebie rodzajem przędzy użytej do ich wykonania. Wybór konkretnego rodzaju dywanu powinien być poprzedzony analizą, w jakim miejscu docelowo będzie znajdował się ten produkt. Należy mieć na uwadze, że dywany z syntetycznej przędzy są znacznie łatwiejsze do utrzymania w codziennej pielęgnacji niż produkty tworzone z włókien naturalnych. Od wielu sezonów bardzo popularne są dywany włochate. To wyroby dedykowane nie tylko pomieszczeniom zaaranżowanym w stylu glamour. Posiadają one bardzo wysokie, zwarte i gęste runo, które jest niezwykle przyjemne w dotyku. Rekomendowane przez nasz sklep internetowy dywany Shaggy mogą być ozdobione frędzlami. To produkty tworzone z włókien syntetycznych w postaci poliestru lub polipropylenu. Wpływa to na ich wysokie walory estetyczne i użytkowe, ponieważ dywany te są znacznie łatwiejsze w pielęgnacji i czyszczeniu, a także nie wchłaniają brzydkich zapachów.

Najpopularniejsze rodzaje dywanów z przędzy akrylowej i wełnianej

DYWAN AKRYLOWY 3D - CANYON - KONICZYNAW dalszym ciągu wielu klientów decyduje się także na dywany akrylowe, mogące być główną dekoracją danego pomieszczenia. Produkty te mogą znajdować się, zarówno w przestrzeni mieszkalnej, jak i biurowej. Zastosowana do ich wyrobu przędza akrylowa stanowi alternatywę wyrobów jedwabnych bądź wełnianych. Nowoczesne dywany akrylowe, które można wygodnie zamówić za pośrednictwem naszego sklepu internetowego, są odporne na deformacje i blaknięcie. Wśród zróżnicowanej gamy produktów znajdują się wyroby z modnym efektem 3D, jak również te zaprojektowane w stylu skandynawskim, glamour bądź nowoczesnym. Osoby ceniące ekskluzywne dodatki do wnętrz, mogą z kolei wybrać dywany wełniane. Ich bardzo miękkie, puszyste i sprężyste runo, wykonane z naturalnej przędzy, wymaga jednak poświęcenia znacznie więcej czasu na jego pielęgnację. Główną zaletą, jaką wyróżniają się wyżej wymienione produkty, jest ich bardzo staranne wykonanie. Dywany wełniane to wyroby dostępne w różnych wersjach kolorystycznych i wzorach do wyboru.

Czytaj również: Chodniki sznurkowe to wytrzymałe produkty odporne na częste użytkowanie

Modny dywan może być wykonany z włókien akrylowych, poliestrowych, polipropylenowych lub wełnianych. Rodzaj przędzy na istotny wpływ na jego walory użytkowe i estetyczne. Ponadto, syntetyczne runo jest mniej skomplikowane w czyszczeniu niż dywan z naturalnych włókien.